Jak se ochránit před nákazou nejen virem z Číny? Poradíme vám.
Uvědomili jsme si to důležité
Ať už byl minulý rok sebevíc těžký, jedno nás naučil. Naučil nás na sebe dávat pozor, chránit si své zdraví. Na jaře jsme se pomalu báli vystrčit nos z domu, aby na nás neskočil nebezpečný virus. Do obchodu jsme chodili jen v nejnutnějším případě a ulice zely prázdnotou. V létě jsme se radovali, jak jsme nad pandemií zvítězili, a nikdo z nás si nepřipouštěl, že by mohlo být hůř.
Bohužel přišly další vlny a v současné době prodělal oficiálně každý desátý Čech covid-19. Neoficiální čísla mluví dokonce o každém čtvrtém. Tak jako tak bohužel na následky tohoto onemocnění neumírají jen staří či nemocní lidé, ale také mladí a zdraví. Proto je důležité se chránit, ale jak?
Dodržování opatření: ano nebo ne?
Vláda má dozajista důvody, proč vydává nařízení. Ovšem (ne)fungování systému, podle kterého by se měla opatření rozvolňovat či zpřísňovat, všechny mate. Včetně vlády a ministrů. Lidé jsou naštvaní, nemůžou dělat běžné věci a zároveň se ani nemůžou nechat očkovat, protože vakcína není dostupná. A když náhodou nějaká várka do Čech dorazí, několik dní se řeší, koho jí oočkují.
Děti nechodí do škol, ale do přeplněného hypermarketu klidně můžeme vyrazit, důležité hodnoty jako je vzdělání se přehlíží. Naštěstí můžeme chodit do přírody, což výrazně posílí naši imunitu. Čím ještě svému tělu prospějeme?
Hýčkejte se
Určitě nic nezkazíte otužováním, ale pomalu. Neskákejte hned do rybníka ani nechoďte do mrazu v tričku. Dejte tomu čas. Začněte snížením teploty v ložnici či chladnější sprchou. Určitě doplňte tělu vitamíny z čerstvé zeleniny či ovoce a můžete užívat i doplňky stravy, vitamín C, vitamín D nebo komplex vitamínů. Starat o své tělo se můžete i díky doplňkům, které pečují o váš krevní tlak či o vaše cévy například caigua. A vaše tělo ocení pravidelný pohyb, vyváženou stravu, dostatek spánku a psychickou pohodu. Pokud se budete cítit dobře, s případným virem z Číny si hravě poradíte.