Čistá himálajská sůl
Na rozdíl od běžných solí je zaručeno, že tato sůl neobsahuje žádné škodlivé látky, které se do solí dostávají zásluhou znečištěného životního prostředí. Její vlastnosti tak zůstávají nedotčené, včetně obsahu mnoha minerálních látek. Himálajská sůl je ve velkých nepravidelných granulích a používá se ke zlepšení chuti jídel na našem talíři.
Himálajská sůl je ideální náhradou normální mořské soli. Čistí a detoxikuje střeva a podporuje vstřebávání živin ve střevech. Podporuje také funkci ledvin, protože reguluje hladinu vody přítomné v těle a zajišťuje psychofyzickou rovnováhu.
Himálajská růžová sůl je ideální také pro využití v kosmetice. Je vhodná pro ošetření kůže, a to díky mnoha minerálním látkám, které obsahuje. Udržuje pokožku měkkou, hladkou a pružnou. Je také velkým pomocníkem v boji proti celulitidě. Přitom je použití tak jednoduché. Stačí si do vany s teplou vodou rozpustit hrst krystalů soli a potom už se potopit na půl hodiny do teplé vody a relaxovat. Tělo mezitím vylučuje škodlivé toxiny. Granule soli jsou také přimíchávané do tělových peelingů, kdy stačí si přípravkem třít kůži a tím odstraňovat mrtvé buňky kůže a zároveň sůl pokožku změkčuje.
V kuchyni je tato sůl oblíbená pro svoji jemnost. Dává pokrmům méně intenzivní chuť a tím nechává vyniknout přirozenou chuť potravin. Je velice oblíbená ke zpracování potravin naložením do slaného nálevu a k přímému nasolení masa a ryb, což je staletími ověřený způsob konzervace.
Himálajská sůl se dá běžně zakoupit v obchodních domech s potravinami a v e-shopech s kořením a potravinovými doplňky.
Nejznámější je himálajská sůl růžové barvy, ale v některých specializovaných obchodech lze najít například i namodralou sůl. Je označována jako sůl z Persie. Pochází z iránských dolů a obsahuje salvinit, který dává krystalkům namodralé zabarvení. Má lehce kořeněnou dochuť. Obsahuje hodně draslíku. Můžete narazit i na černou sůl, která je označená jako kyperská a sbírá se v moři u Kypru. Je obohacená o rostlinný uhlík, který způsobuje její zabarvení. Používá se jako pomocník k léčbě střevních nemocí. V kuchyni je výborná pro přípravu ryb, vajec, polévek. Často se také využívá jako dekorace.